Nimelised toad

Nimeline tuba

Riho Sibula tuba

28. novembril 2023 avati Rapla Kultuurikeskuses Riho Sibula pärandile pühendatud tuba. Riho Sibula toas on eksponeeritud Rihole olulisi asju, seal hulgas kaks tema võib-olla kõige olulisemat kitarri läbi tema loometee.

Lisaks on toas mõned isiklikud asjad, nagu piip ja meile kõigile tuntud kaabu ning spetsiaalselt Riho jaoks tellitud kitarriplokid, mis on tulnud meistri enda pühendusega Ameerikast.

Toast leiab suurepärase valiku plakateid, plaate ning loomulikult kuulub Riho juurde muusika ning tema loomingut on võimalik seal ka kuulata.

Olete oodatud Rapla Kultuurikeskusesse Riho Sibula toaga tutvuma!

Riho Sibula tuppa pääseb kohvik Hollivuudist. Tuba on avatud kohviku lahtiolekuaegadel (https://www.facebook.com/hollivuud). Teistel aegadel kokkuleppel kultuurikeskusega.

Nimeline tuba

Rütmani galerii

Rapla südames, Rapla Kultuurikeskuse ja postimaja vahel asuv Rütmani galerii tegutseb aastast 2006.

Galerii sai nime kunagise Rapla Haridusseltsi asutaja ja seltsimaja ehituse eestvedaja Jaan Rütmani (1855–1943) nime järgi. Iga näitus toob galeriisse uue hingamise, mis avab looja isiksust ja tema aega.

Galeriisse näituse broneerimine
Galerii on avatud
Kaunist kunstinautlemist!

Jaan Rütman (30.07.1885 – 27.11.1943) oli Rapla Haridusseltsi (1919–1940) juhatuse esimees ja Rapla Rahvamaja ehituse initsiaator.

Nimeline tuba

Valgre tuba

Rapla Kultuurikeskuses avati 2010. aastal Raplas lapsepõlveaastad veetnud helilooja Raimond Valgre auks Valgre tuba, kus on jäädvustatud helilooja elu, tegevus ja ennekõike looming nii sõnas kui ka pildis tapeedina seintele.

Raimond Valgrest on saanud legend – igaühe kujutluses natuke erinev, kuid enamasti unistav, romantiline, kergesti armuv, läbinisti andekas ja täielikult muusikale pühenduv helilooja imeliste meloodiate loojana.

Kokku on ta loonud üle 100 laulu. Suure osa oma loomingust kirjutas ta looduse, tunnete ja ühiskonna teemadel.

Raimond Valgre panus Eesti muusikasse ning tema seotus Raplaga oma lapsepõlveaastatel ongi põhjus selle toa sünniks. Loodetavasti annab siin viibimine võimaluse mõtiskleda koos Valgrega.

Raimond Valgre (aastani 1937 Raimond Tiisel; 7. oktoober 1913 Riisipere – 31. detsember 1949 Tallinn) oli eesti helilooja ja pillimees. Valgre oli Eesti esimesi levimuusikaloojaid ja sai innustust just 1920. aastate algul Eestisse jõudnud džässmuusikast.

Andmisrõõm on üllas rõõm, seda on kerge kanda

Nimeline tuba

Linda tuba

2006. aastal 17. oktoobril- Linda Rausi 97. sünniaastapäeval avati Rapla Kultuurikeskuse teisel korrusel Linda Tuba.

Linda (sündinud Portsmuth) Raus (17. oktoober 1909 – 13. detsember 2003) oli rahvakunstilooja: saksofonist, akordionist, opereti- ja näitemängulavastaja, koorijuht, sadadele rahvatantsuõpetaja, maakonna ja vabariigi rahvapidude üldjuht ja mitmekümnete stsenaariumide autor ning lavastaja.

Eesti NSV teeneline kultuuritegelane 1964, Anna Raudkatsi rahvatantsustipendium 1996, Valgetähe V klassi teenetemärk 2000.

Linda Rausi elu oli alates 1952. aastast seotud väga tihedalt Raplaga. Rapla linn (tänaseks vald) andis Linda Rausile 17. oktoobril 1999. aastal (Linda 90. juubelipäeval) üle linna esimese aukodaniku tiitli.

Nimeline tuba

Weinbergi saal

Rapla Kultuurikeskuse WEINBERGI esitlussaalis saab soovi korral korraldada pidulike vastuvõtte, koolitusi ja seminare kuni 40le inimesele. Valgusküllasest ruumist avaneb kaunis vaade keskväljakule.

Ruumi suurus on 56m2 . Vastavalt  vajadusele saab saali kujundada kas teatri-, klassiruumi- või lounge stiilis. Lisavõimalus banketilaua paigutamiseks. Moodullauad võimaldavad nõupidamisteks kasutada U- või O- kujulist paigutust.

Ruum on nime saanud Hr. Rudolf Weinbergi (5.04. 1882 -28.10.1962) järgi.

Rudolf Weinberg oli Rapla proviisor ja ärimees. 20 sajandi alguse Rapla tooniandvamaid seltskonnategelasi, hariduse ja kultuurielu toetajaid . Lisaks apteegile omas Weinberg üürimaju, jahu- ja saeveskit ning nelja hektarit maad. Suurimateks panusteks peetakse Rapla 6. klassilise algkooli rajamise algatamist ning Rapla seltsimaja ehituse toetamist läbi suurima eraannetuse.

Rudolf Weinbergile on omistatud 24.02.1938 Eesti Punase Risti V klassi teenetemärk, seeria 1922.

Previous slide
Next slide

Nimelised toad

Tõnu tuba / Susi stuudio

Tõnu Susi Muusikastuudio on Rapla Kultuurikeskuses asuv salvestusstuudio, mis avati aastal 2016.

Stuudio on saanud oma nime tänaseks meie hulgast lahkunud ning Raplast pärit ettevõtte Eventech OÜ tegevjuhi Tõnu Susi austuse avalduseks.

Tõnu Susi oli mitmete Rapla elu arendavate ettevõtmiste algataja ja elluviija, aktiivne ühiskonnategelane, muusikasõber ning muusikute toetaja. Laiemalt tunti teda kui rahvusvahelist mastaapi omava heli-, valgus-, video- ja lavatehnika rendi ning müügiga tegeleva firma Eventech OÜ asutajat ning juhti.

Austades oma kodukohta ja väärtustades oma pärinemist, eksponeeritakse Susi Stuudio seintel Rapla levimuusika ajalugu, Tõnu elulugu ning sõnade ja piltide taga on ehk peidus ka Rapla kogukonna fenomen.

Tõnu Susi (Raplas 24.05.1950–02.08.2011)

www.susistuudio.com