Kultuurikeskuses

Galerii

Rütmani galerii

Rapla südames, Rapla Kultuurikeskuse ja postimaja vahel asuv Rütmani galerii tegutseb aastast 2006.

Galerii sai nime kunagise Rapla Haridusseltsi asutaja ja seltsimaja ehituse eestvedaja Jaan Rütmani (1855–1943) nime järgi. Iga näitus toob galeriisse uue hingamise, mis avab looja isiksust ja tema aega.

Galeriisse näituse broneerimine
Galerii on avatud
Kaunist kunstinautlemist!

Galerii

Trepigalerii

Rapla Kultuurikeskuse kinomaja Trepigalerii avati 2022. aasta märtsis.

Galerii on mõeldud eelkõige fotonäituste eksponeerimiseks.

Galeriisse näituse broneerimine
Galerii on avatud

Susi stuudio

Tõnu Susi Muusikastuudio on Rapla Kultuurikeskuses asuv salvestusstuudio, mis avati aastal 2016.

Stuudio on saanud oma nime tänaseks meie hulgast lahkunud ning Raplast pärit ettevõtte Eventech OÜ tegevjuhi Tõnu Susi austuse avalduseks.

Tõnu Susi oli mitmete Rapla elu arendavate ettevõtmiste algataja ja elluviija, aktiivne ühiskonnategelane, muusikasõber ning muusikute toetaja. Laiemalt tunti teda kui rahvusvahelist mastaapi omava heli-, valgus-, video- ja lavatehnika rendi ning müügiga tegeleva firma Eventech OÜ asutajat ning juhti.

Austades oma kodukohta ja väärtustades oma pärinemist, eksponeeritakse Susi Stuudio seintel Rapla levimuusika ajalugu, Tõnu elulugu ning sõnade ja piltide taga on ehk peidus ka Rapla kogukonna fenomen.

Tõnu Susi (Raplas 24.05.1950–02.08.2011)

www.susistuudio.com

Tammemäe Lauluväljak

Tammemäe laululava on üks olulisemaid väliürituste läbiviimise kohti Rapla linnas, kus toimuvad kontserdid, teatrietendused, laulu- ja tantsupeod ning muud sündmused.

Renoveeritud lauluväljak avati 8. juunil 2019. Projekti autorid on arhitekt Uko Künnap büroost U-Disain OÜ ja maastikuarhitektid Heiki Kalberg ja Tanel Breede AB Artes Terrae OÜst. Ehitustööd teostas Kivipartner OÜ.

Rekonstrueerimise käigus rajati uus pealtvaatajate ala: paigaldati uued pingid valgustusega, ehitati ligipääsuteed, korrastati nõlv.

Esinemisala suund on muudetud ja laiendatud, paigaldatud uus platsi kate, lipuväljak,  rajatud on täiendav haljastus.

Lauluväljakut haldab Rapla Kultuurikeskus

Ta on eriline paik, kus vanasti olid hingepuud ja kus inimesed käisid linte sidumas. Täna on ta uus oma efektselt voogavate pingiridade ja noore tamme pargiga.

Meie lugu

Ajalugu

Rapla Kultuurikeskus on põneva ekspressionistliku arhitektuuriga maaseltsimaja, valdavas osas säilinud autentsel kujul, väga heas tehnilises seisukorras ning tänaseni elujõuline.

1918 ostis Rapla Haridusselts Alu mõisnikult R. Lilienfeldtilt hoone, milles asusid juba varem postkontor ja milles oli varasem raamatukogu.

Algse, 1932. a koostatud Rapla Haridusseltsi hoone projekti autoriteks on arhitektid Karl Burman ja Anton Soans. Teostunud ja 1933. aasta hilissügisel valminud hoone projekteerisid aga August Volberg ja Edgar Velbri (viimane kasutas ka nimekuju Velber ja Velberg).

Eestvedajad haridusseltsist Jaan Rütman ja suurannetaja Rudolf Weinberg.

Maja sai veebruaris 2019 poole suuremaks. Projekteeris Tõnis Kurisoo, ehitas Expolio OÜ. Moodsa juurdeehitusena ajaloolisele seltsimajale lisandusid 126kohaline BLACK BOX tüüpi kinosaal, uued kohvikuruumid ja palju teisi toredaid ruume.

Kollektiivid

Esmaspäeval

Teisipäeval

Kolmapäeval

Neljapäeval

Reedel

Lisaks meie majas

2x kuus nädalavahetusel

Teistes majades

Kohvik/lounge HOLLIVUUD

Rapla Kultuurikeskuses asub kohvik HolliVuud, kus pakutakse 100% kohalikust veiselihast mahlaseid burgereid ja erinevaid häid toite.

Kohvik tegeleb ka peokorralduse ja toitlustamisega.

Hinnapakkumise saamiseks võta nendega ühendust info@hollivuud.ee